סטייק, כרובית ומה שביניהם

מה שאני הכי אוהב אצלנו במדינה היא הקלות בה אנשים נהיים "מובילי דעה", סלבס בשקל והקלות בה הם מקבלים במה להפיץ את השטויות שלהם, או ה"אני מאמין" הפלצני שלהם (אני הולך רק עם האמת הפנימית שקר כלשהוא שלי). יצא לי לקרוא את הטור של יום העצמאות של נביאת החמלה, הרוך והאכפתיות, פליטת הריאליטי הגרוע בישראל והמטיפה הראשית בכת הטבעונות בו היא איחלה לכל אוכלי הבשר למיניהם שיתקע להם גוש של סינטה בגרון בחגיגות יום העצמאות ושברגע האחרון יצילו את חייהם (בתקווה שלא ישברו צלע..) ויגיעו להארה המוסרית שתהפוך אותם לטבעונים. כן קראתם נכון, בשם החמלה והצער שתחנקו וכמעט תמותו… לא יודע למה כ"כ התרגזתי, הרי מדובר בטור שבלוני בשקל שאפשר לכתוב ארותו כמעט על כל דבר… אז לקחתי אותו, ושיניתי קצת את המילים… הנה למשל, איך הטור הזה היה נכתב על ידי קרניסט (שלא לומר פליאוליסט רחמנא ליצלן):

5 סיבות שבגללן לא אכפת לי שתתקע לכם כרובית בגרון

אתה יושב לך במסעדה, אחרי יום עבודה מפרך, או באיזה דייט עם אשתך אחרי שבועות מתישים של עבודה ß טיפול בילדים ß עבודה וחוזר חלילה. מתענג לך על איזה המבורגר נחמד או סטייק טוב כזה, מה יש? גם לך מגיע ליהנות פעם בכמה זמן ופתאום מופיעים לך מול הפרצוף חבורה של טבעונודניקים ומתחילים לזהם את המרחב הפרטי שלך בתמונות כאלה ואחרות ולהרוס את הערב הכיפי שתכננת מלא זמן מראש והשקעת בו כסף על בייביסיטר, מסעדה וכו'. הם יודעים ,הרי דיברו איתם לא פעם אחת במהלך השנה והסבירו להם כי מבינים את הנקודה שלהם אבל יש אנשים שחושבים אחרת והם לא מוכנים לקבל את זה. הם יהרסו לך כל דקה פנויה של כיף רק כדי שיוכלו לעצום את העיניים שלהם ולשחק בכאילו הם מצילים את העולם כשבפועל גם בשביל האוכל שלהם נהרגים מיליוני בע"ח מדי יום. אז הלוואי בפעם הבאה שאתם אוכלים כרובית או ביס גדול של נבטוטים שיתקע לכם בגרון. למה? קבלו 5 סיבות:

 1. יש להרבה מאוד אנשים פנטזיה לבצע "היימליך" למישהו שנחנק ולהציל חיי אדם. דמיינו את הסיטואציה הבאה: אתם במסעדה טבעונית, מנשנשים איזה סלט, תוקעים חתיכת ענקית של כרובית מטוגנת עם טחינה על המזלג, בלי לחשוב על כמה אוכלוסיות של חרקים ומכרסמים קיפחו את חייהם על מנת שהכרובית הזו תגיע לצלחת שלכם, בולעים ביהירות את הכרובית תוך הרגשה מתנשאת ועילאית של אנשים סופר מוסריים ופתאום קולטים שאין שום אופציה לנשום. ברגע הזה של החנק, החיים מתחילים להתקדם בסלו מושן. קם אדם, רץ אליכם, העיניים שלכם כבר יוצאות מהמקום, אתם אוחזים בגרון ומרגישים איך החיים אוזלים מהגוף הפגיע שלכם, הוא מגיע אליכם, אוחז בכם מאחור ומתחיל ללחוץ ממש חזק (אתם מקווים שלא תישבר לכם איזו צלע בזמן הזה) וברגע אחד נפלטת חתיכת הכרובית הסוררת מהגרון ועפה החוצה. כולם מרוצים, מוחאים כפיים, אתם מסתכלים על הסלט הזה בצלחת ואומרים "פאק, כמעט מתתי בשביל החרא הזה, החיים קצרים, לא עוד!" ואולי גם חשתם לרגע מה שעובר כל מכרסם או חרק בשדה שנחנק מחומרי הריסוס.
  ובא לציון גואל.
 2. בואו נודה על האמת, אנחנו פשוט יותר מדי עייפים, ה-ר-ב-ה יותר מדי, טרודים בצרות היום יום, ילדים, משכנתא, כביסות, עבודה, מקלחות, לאף אחד אין כוח אלינו וכל אחד מנסה לצוף על המים ולדאוג לעצמו. הדבר האחרון שאנחנו צריכים עכשיו בחיים זה את בלבולי המוח חסרי הפשר שלכם ואת ההצקות בזמן הבילוי שלנו, כמו שאומרים אצלנו- 2 ציפורים במכה אחת (לא הורגים את הציפורים, שחרור, שחרור 2 ציפורים במכה אחת).
 3. זה אשכרה יכול להציל את חייכם, תיחנקו מהכרובית ותגיעו לבית החולים, כל החולי הזה והחולשה מחוסר ויטמינים וברזל יתגלה, כל החולי הזה מצריכה מוגברת של פחמימות רעות וסוכרים, פתאום תגלו שהעורקים שלכם סתומים, הלב בסכנה, פתאום יסבירו לגברים שביניכם למה לפעמים ההוא שם לא מתפקד סבבה (אין זרימת דם מספקת – אנמיה, לא צריך להיות גאון הדור). תקבלו אוכל חולני בבית חולים אבל יגידו לכם להתחיל להכניס לגוף גם קצת עוף, בשר ודגים כדי שיתחזק, תתחילו לקרוא קצת מחקרים על בריאות. פתאום תבינו שסבתא צדקה, וצריך לאכול גם מוצרים מהחי.  תגלו שאתם חוזרים לאכול כמו שאר בני האדם, חייכם וחייהם ניצלו, פחות זיהום אוויר, רווח נקי לעולם ולכולנו.
 4. ברגע שתתעופף חתיכת הירק מהגוף החוצה תעברו רגע מזכך לחלוטין בו תקלטו את האנרגיה אותה אתם דוחפים לגוף, אנרגיות של צער גדול, של פחד מצמית, של אובדן בית לצורך סיפוק תאווה, אנרגיות של סבל וכאב ותראו כמו במצלמת רחף על החברה שלנו ודרכי הפעולה שלנו ספוגות האלימות. תבינו את דרגת הזילות של חייהם ושלנו. יש מצב שאפילו תרגישו לרגע, תפעילו את שרירי הלב המאובנים שלכם ותחושו מה זה להיות אחד שחייו נלקחים ממנו ברגע אחד ותגידו "זהו".
 5. האחרון הוא הכי כייפי ברשימה, תוכלו להגיד "איתמר איחל לי שהכרובית של הסלט תתקע לי בגרון" וזה יהווה אחלה תירוץ להמשיך לקחת חלק בזוועות ולהמשיך ולהטריד אנשים תמימים ולהרגיש מה זה סבבה עם עצמכם. העיקר להתערב בחיים ובצלחות של אחרים ולהצדיק מעשים פליליים בטענות סרק. ולא לקחת על זה אחריות. לא לקחת אחריות זה הכי כיף!

כאמור, באותו סגנון אפשר לכתוב טור של ימנים נגד שמאלנים או שמאלנים נגד ימנים. מזרחים נגד אשכנזים או אשכנזים נגד מזרחים, של דתיים נגד חילונים או חילונים נגד דתיים. של נשים נגד גברים, גברים נגד נשים. וכו' וכו'. רק צריך למצוא את הטריגר הנכון כמו מסירת שטחים או אי חתירה להסכם שלום או אי הקפדה על מצוות או כפיה דתית. הכי חשוב שהכתיבה תהיה "איכותית" ותעביר מסר בשקל.

אני אישית? מבחינתי תאכלו מה שבא לכם, תחיו איך שבא לכם, תאהבו את מי שבא לכם. הכי חשוב זה שתאהבו את עצמכם ותיהנו מכל רגע שאתם נושמים פה. אה, ותנו איזה חיבוק גדול לילדים.

8 מחשבות על “סטייק, כרובית ומה שביניהם

 1. צודק מאה אחוז! כל הטבעונים בשקל האלה, הורסים כל חלקה טובה בעולם הזה. למה לא לאכול פרה נחשב חמלה?? הן חיות טיפשות ונחותות, וגם כך גדלות רק כדי שנאכל אותן. הן נהיות כאלה שמנות ורופסות ללא שרירים בסוף חייהן שעדיף להן למות;)
  שנית, מוצרי חלב. מה רע בזה יש טבעוניסטים?? סיפרו לי שכדי שיהיה מספיק חלב לפרה צריך לקחת לה את היילוד ולהרוג אותו. גם פרעה עשה את זה וקיבלנו את משה! מי ישמע לפרה יש "רגשות אמהיים". מה הן בני אדם?? הן אוהבות את העגלים שלהן כמונו? הן דואגות להם? אם היו דואגות איך הם מרשות לנו לשחוט אותם לנגד עיניהן? חרא אמא!
  ודבר אחרון… אומרים שתעשיית היי מזהמת את העולם יותר מכל דבר אחר בהיסטוריה…. שחלב הוא לא בריא לנו בכלל… שבשר תעשייתי מכיל הורמונים וזוהמה שלא אמורה להיאכל… אז אומרים!
  די להתערב לנו הצלחת! אנחנו נגדיר את הסטנדרט שלנו לחמלה וזה יכלול כלבים וחתולים בלבד… וזיהום… למי אכפת? זה ישפיע עלי? למה כמה שנים עוד יש לי פה גג שישים?? ובריאות… מי צריך את זה יש תרופות מעולות לעתיד הכל בסדר!
  קיצר טבעונים תעזבו אותנו בשקט. תפסיקו לזרוק מושגים לאוויר כמו חמלה, אהבה, טרי, טבעי. אנחנו נעשה מה בא לנו. שימות העולם. תודה.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s