השעון מתקתק

לילה, ובלילה כולם ישנים – כך מתחילה כל הרפתקה של פינוקיו עם שמשון ויובב…
ואז בא דוקטור סוס ותיקן אותו: חוץ מ… אם אתה לא.
מצטער לספר האמת היא פשוטה, נרדמים ישנים, לילה שלם – לא אתה…

מי שלא מכיר את הסיטואציה הזו לא היה לו רבע ילד, רבע ילד לא היה לו:

לפחות יצא מזה מם נחמד

לפחות יצא מזה מם נחמד

אתה מכורבל כולך בתוך המיטה, באמצע חלום נחמד ושינה עמוקה, מחובק כפיות עם בן\בת הזוג. פתאום מחדר הילדים עולה רעש. זה יכול להיות בכי, קריאה, רעש של מוצץ נופל על הרצפה, רעש של מכה עמומה מהקצה של המיטה… תוך כדי שינה כבר מזהים את הסיטואציה לפני שהיא מתרחשת. אתה יודע שזה בלתי נמנע, זה הולך להגיע כל רגע ובכל זאת אתה מנסה לשכנע את עצמך להמשיך לישון אולי הלילה זה לא יקרה…

אבל כהרגלם של דברים בלתי נמנעים כך גם כאן, זה מתחיל ביבבה קטנה ואז הופך לקריאות\ בכי\ שאגות שמחייבות טיפול מיידי אחרת יהיה כאן אסון קולוסיאלי. כל עוד יש לך ילד אחד, יש את הפריבילגיה לשחק עם בן\בת הזוג את המשחק הידוע "מי יותר חרא" ולנסות להתעלם מהבכי עד שיקרה אחד מן השניים: הילד ירגע או בן\בת הזוג ייכנעו, יקומו אל הילד ואתה ניצחת במשחק – כל הכבוד!! אתה יותר חרא..

המשחק קצת משתנה ברגע שיש יותר מילד אחד… כי נכנס פה עוד אלמנט – אתה אמנם רוצה לקום אל הילד כמפלט אחרון, אבל הבכי\ קריאות\ צעקות יכולים להעיר את האחים… אז מתישהו אתה מקבל החלטה אמיצה לקום אל הילד וכאן שעון הזמן מתחיל לתקתק.

מתחיל משחק חדש שנקרא "הרדם את הילד לפני שכל הבית יהיה על הרגלים". יש לך בדיוק 276 שניות (חישבתי, זה מדויק) להבין מה הילד ממלמל מתחת למוצץ לפני שהוא יתעורר לגמרי, יעיר את אחד הילדים האחרים או שקורי השינה יפוגו מעיניך והלילה אבוד, לא תוכל להירדם חזרה.

אגב, ככל שיש יותר ילדים בסיפור וככל שהם קטנים יותר הזמן קטן.

אז אתה מכסה, שם מוצץ, מביא מים, מכסה שוב, מביא את המוצץ השני והילד ממשיך בשלו. בשלב מסויים הזמן מתקצר ואתה פונה לאמצעים נואשים שבד"כ אמורים לפתור את הבעיה (אלא אם כן היא באמצע הלילה): בוא לישון עם אמא ואבא, בוא  אני אשן איתך במיטה, אם תחזור לישון תקבל גלידה, תקבל חלק גדול יותר בירושה רק תחזור לישון כבר!!

אגב, אצל תינוקות על פניו זה יותר פשוט – יש לך 135.8 שניות להכין בקבוק, להחליף חיתול, להאכיל אותו ולחזור חזרה למיטה לפני שהלילה הלך…

בסופו של דבר אתה חוזר למיטה ואז מתחיל סיבוב הבונוס…

האמת, ששיקרתי קצת – אף אחד לא ישן כפיות…

 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s