די לכיבוש!

תחשבו על זה, באמת. אולי מספיק עם זה כבר? כדי לכיבושמה זמן כבר אפשר להמשיך עם האיוולת הזו? אני חושב שהגיע זמן שכולנו נתאחד ונצעק ביחד: די לכיבוש! שימו רגע את הדיעות הקדומות ואת כל האג'נדות השונות בצד ותנסו לקרוא את הקטע הבא נקיים ממחשבות. אני לא צודק?

תחזרו אחורה בזמן, לפני שכל הבלאגן התחיל, לפני כל המריבות, חילוקי הדיעות, לפני כל האולטימטומים והטרור. תנסו רגע בכנות לחזור בדמיון לנקודה הזו בהיסטוריה. מה היה פה?

אנשים היו במקום שלהם. היה להם את המרחב שלהם, השטח שלהם. כל אחד בפינה שלו עסק במה שבחר. לא מפריעים אחד לשני, יש את השקט הזה שאפשר לחשוב על מה שהיה ולתכנן את מה שיקרה. מקום ליצור את דור העתיד ולקוות לעולם שקט, טוב, רגוע. אוטופיה.

אנשים בחרו לחלוק ביחד את השטח שלהם, את הטריטוריה הפרטית שלהם עם אנשים נוספים, לפעמים מה שאיחד אותם היתה השקפת העולם, לפעמים התרבות, לפעמים הדת. לפעמים גם וגם ולפעמים כלום. אבל בסופו של דבר זה היה מבחירה שלהם ומתוך שיקול דעת וחשיבה בוגרת על העתיד.

ואז יום בהיר אחד (או לילה…) מגיעים פולשים, אנשים זרים, שלא היו כאן לפני. ברגל גסה תופסים כל חלקה טובה. לפעמים בנחמדות, בחיוך. לפעמים בתחמנות. ולפעמים בכוח ואלימות. ולא רק זה, הם עוד מקבלים גיבוי מכל מקבלי החלטות.

  • אין להם מקום אחר
  • תנו להם זה יעבור בסופו של דבר
  • לא הייתם צריכים לתת להם מלכתחילה, הייתם צריכים להתנגד בכוח ואז אולי כל הבעיה הזו היתה הפתרת

ופתאום הם מבינים שמה שהיה לא יהיה עוד. כל נסיון לסלק את הפולשים לא צולח.

את ההסכמים הם לא מכבדים. לדיבורים ושכנועים הם לא מקשיבים. כל נסיון לפנות אותם בכוח ולהחזיר לעצמך בסך הכל את מה ששלך נענה ביותר אלימות ולעתים אף בצורה לא פרופורציונלית. גם כשאתה לפעמים מניח להם להתנחל פה ושם הם מנסים תמיד לתפוס עוד ועוד שטח. לא מבינים שבסה"כ מנסים לחיות כאן כמו פעם.

בסופו של דבר אלו שהיו כאן קודם מוצאים את עצמם כצריכים להסתפק בשטח קטן ומצומצם כשהפולשים החדשים תופסים כל חלקה טובה ופשוט הורסים את כל הטוב שהיה. הם לא מבינים שככל שהכיבוש יימשך כך גם הקיצוניות תגבר. כי כמה כבר אפשר לדחוף אנשים לפינה? לקצה? עד שהם נמצאים כמעט באוויר כי אין להם מקום?

תחשבו על זה. אתם חייבים להסכים איתי. חייבים לשים לזה פעם אחת ולתמיד סוף!

די לילדים שבאים להתנחל במיטה של ההורים באמצע הלילה!

babysleep

 

 

3 מחשבות על “די לכיבוש!

  1. פינגבק: פעם בשש שנים | צופה מהצד

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s